1
Ustaw przypomnienie

Pomysły na prezenty na święta Bożego Narodzenia – dla rodziców, brata, siostry

Pomysły na prezenty na święta Bożego Narodzenia – dla rodziców, brata, siostry

Święta to czas radości, wspólnego czasu z rodziną i całego tego ciepła, jakie rodzi się przy okazji bożego narodzenia. Jednak święta to także czas kupowania prezentów. Czynności, która wielu z nas przytłacza i wprowadza w stan histerycznej paniki. Nie mamy pomysłów na prezenty dla najbliższych, a wszystkie propozycje wydają nam się zbyt przesadne lub banalne.


Pomysł na prezent: etiu na tablet

Pomysł na prezent dla bliskich, rodziny

Najwięcej problemu mamy zazwyczaj z obdarowywaniem najbliższych nas osób. Teoretycznie czynność ta powinna być łatwiejsza niż wręczanie podarunków znajomym, ale niestety nie jest. Choć o bliskiej osobie wiemy dużo więcej i znamy jej zainteresowania, to najczęściej ciężko nam jest dobrać coś szczególnego, co współgrałoby z charakterem świąt.

Istnieje jednak kilka żelaznych zasad, które mówią o tym, jak dobrać właściwy prezent dla osoby bliskiej. Przede wszystkim nie decyduję tu cena, ale to czy podarunek jest spersonalizowany. To znaczy taki, żeby obdarowana osoba domyśliła się, że znalezienie tego prezentu i wymyślenie go zajęło nam chwilę. Może to być nawet książka, jeśli mamy pewność, że ta osoba chciała ją bardzo przeczytać. Może to być szczególny podarunek o sentymentalnej wartości lub bilet na koncert, gdzie zagra ulubiony zespół naszego męża, syna czy ojca. Dobrze jest też, kiedy prezent bezpośrednio nawiązuje do zainteresowań danej osoby. Kupując coś pod choinkę dla członka rodziny, nie wybierajmy rzeczy, które nam się wydają atrakcyjne, lecz te, o których wiemy, że będą takie dla naszych bliskich.


Pomysł na prezent: zapięcie na rower

Pomysł na prezent dla znajomych

Kupowanie prezentów dla znajomych jest o wiele prostsze niż w przypadku rodziny. Przede wszystkim nie mamy tu tej presji związanej z napięciem czy prezent spodoba się danej osobie, czy nie. Po drugie, nie jesteśmy w żaden sposób zobligowani do kupowania prezentów drogich i wystawnych. Sam podarunek powinien być praktyczny. O ile na przykład kiedyś kupowanie książek uznawane było za pójście na łatwiznę, to współcześnie przy ich rosnących cenach jest nie tylko dobrym pomysłem, ale też znamionuje klasę. Doskonałym rozwiązaniem jest też zawsze jakaś praktyczna rzecz do domu.

Mikser czy blender są potrzebne w każdej kuchni, a nie każda rodzina ma czas i oszczędności, żeby je kupić. W ostateczności możemy też wręczyć naszym znajomym bon do sklepu, w którym najczęściej kupują kosmetyki.

[mailerlite_form form_id=1]

Najpopularniejsze produkty

Nie zapomnij o kupieniu prezentu! Ustaw przypomnienie
Obserwuj na Instagramie
Zamknij

Ustaw przypomnienie

Wypełnij poniższy formularz, a 7 dni przed wybraną datą wyślemy Ci przypomnienie wraz z listą proponowanych prezentów.