1
Ustaw przypomnienie

Prezent dla młodej, świeżo upieczonej mamy – pomysły

Prezent dla młodej, świeżo upieczonej mamy – pomysły

Często wydaje nam się, że gdy jesteśmy już doświadczonymi matkami, na temat dzieci oraz potrzeb innych mam, wiemy bardzo dużo. Okazuje się jednak, że pewne sytuacje mogą nas wyprowadzić z tego błędnego myślenia.

Czymś zupełnie naturalnym jest, że gdy w naszej rodzinie lub komuś z przyjaciół rodzi się dziecko, w odpowiednim czasie zostaniemy zaproszeni przez świeżo upieczonych rodziców, aby poznać nowego członka ich rodziny. Przygotowując się do takiej wizyty, każdy z nas szuka idealnego prezentu dla maleństwa, aby odpowiednio go przywitać. Ilość fantastycznych produktów, które będą doskonałym wyborem przy takiej okazji, jest na szczęście bardzo duża. Dlatego znalezienie podarunku, który będzie ładny i funkcjonalny, nie powinno stanowić problemu.

Niestety, emocje związane z pojawieniem się na świecie dziecka, sprawiają, że wiele osób zapomina o prezencie dla samej mamy. Ona przecież również zasługuje na jakiś podarek. Podstawieni pod ścianą, często w ostatniej chwili odwiedzamy pierwszy lepszy sklep i kupujemy zwykłe czekoladki. Choć jak wiadomo, nie jest to najlepszy wybór.

Dlatego też, o prezencie dla młodej mamy warto pomyśleć z wyprzedzeniem. Wybór w tym przypadku jest również bardzo duży, choć nie koniecznie oczywisty. Musimy pamiętać, że ma to być podarunek dla samej kobiety, a nie coś co tak naprawdę jest związane z maluszkiem.

Jakich prezentów dla świeżo upieczonej mamy unikać?

Ubrania to bez wątpienia jeden z gorszych pomysłów, na jaki możemy wpaść. Kobieta, która właśnie urodziła dziecko jest bardzo niepewna swojego ciała, a źle dobrany rozmiar ubrań może tylko pogorszyć sprawę. Jeśli będą one zbyt duże, możemy dać jej do zrozumienia, że nadal wygląda po prostu grubo. W przypadku zbyt małych rozmiarów, może zacząć sobie wyrzucać, że nie powróciła do sylwetki sprzed ciąży tak szybko jak powinna.

Tak jak wspomniano wcześniej, prezent ma być wyłącznie dla kobiety, a nie dla dziecka. Dlatego, wszelkie pamiątki, typu książki upamiętniające pierwszy rok życia dziecka, albo specjalny gips, w którym odciska się jego stopy, są złym pomysłem.

Tradycyjne już słodycze także są banalnym i nieodpowiednim prezentem. Nie są one w żaden sposób spersonalizowane, a do tego mogą nie wpisywać się w aktualną dietę młodej mamy.

Jakie prezenty warto kupować młodym mamom?

Dobrym i bardzo przydatnym prezentem może być książka lub poradnik dla świeżo upieczonych mam. Świetnym przykładem jest chociażby książka „Nieperfekcyjna mama”, która bije rekordy popularności pośród kobiet, które próbują odnaleźć się w nowej roli i doskonale spełniać swoje obowiązki. Jak twierdzą jej czytelniczki, otwiera ona oczy i pozwala spojrzeć na macierzyństwo z lepszej i rozsądniejszej perspektywy.

Jeśli młodą mamę znamy dość dobrze, możemy pokusić się o zakup kosmetyków. Wiedząc jaka firma jest jej ulubioną, lub też jaką cerę posiada dana kobieta, możemy podarować jej ładny zestaw kosmetyków.

Ciekawym pomysłem mogą być także gadżety, takie jak dobrej jakości, ręcznie malowany kubek z odpowiednim napisem, upamiętniający ten ważny czas w życiu kobiety. Albo też, tak zwany przepiśnik, czyli notes na przepisy, w którym znajdą się wszystkie kuchenne inspiracje młodej mamy.

Kobiety lubiące dbać o swoją urodę, na pewno ucieszą się też z domowego zestawu do manicure, albo tym bardziej z bonu na wizytę w SPA lub nawet na sam masaż. Chwila oddechu od domowych obowiązków, jest dla świeżo upieczonych mam, na wagę złota.

Dobrym prezentem, który wcale nie musi być drogi, jest także biżuteria. Najlepiej, by była ona jednocześnie pamiątką narodzin malucha, w związku z czym warto pomyśleć o bransoletce lub naszyjniku z grawerowaną zawieszką.

Choć prezent jest zdecydowanie sprawą drugorzędną podczas odwiedzin mamy i nowonarodzonego dziecka, warto zadbać o to, by był on przemyślany.

 

Najpopularniejsze produkty

Nie zapomnij o kupieniu prezentu! Ustaw przypomnienie
Obserwuj na Instagramie
Zamknij

Ustaw przypomnienie

Wypełnij poniższy formularz, a 7 dni przed wybraną datą wyślemy Ci przypomnienie wraz z listą proponowanych prezentów.