1
Ustaw przypomnienie

Prezent na komunie od chrzestnego

Prezent na komunie od chrzestnego

Prezent na komunie od chrzestnego – co wybrać?

Wybór prezentu na komunię to ciężki orzech do zgryzienia. Najtrudniej w tej sytuacji jest chrzestnym, którzy mogą odczuwać na sobie oczekiwania, że prezent od nich powinien być w tym dniu jakiś taki „wartościowy” i „wyjątkowy”. Warto tu sobie odraz uświadomić, że to może tylko przekonanie które siedzi w naszej głowie i którym przesiąkliśmy, ale możemy się z niego otrząsnąć i spojrzeć na tę sprawę z boku.

Prezent na komunie od chrzestnego przede wszystkim powinien być adekwatny do jego budżetu, wybierany z empatią i wczuciem się w sytuacją młodego człowieka, no i przede wszystkim trafiać w jego zainteresowania i potrzeby.

Koperta czy prezent?

Koperta czy prezent to częsty dylemat rodziców chrzestnych. Przed podjęciem decyzji co do formy i rodzaju prezentu warto przedyskutować sprawę z rodzicami dziecka i przy okazji zrobić mały wywiad co do jego preferencji i zainteresowań.

Najwięcej radości i pożytku sprawi dziecku prezent, dzięki któremu będzie ono mogło rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Poniżej dla ułatwienia kilka inspiracji prezentowych na komunię.

Prezenty na sportowo

Wszyscy wiemy jak aktywności fizyczna jest ważna. Tak więc warto obstawić prezent, który odciągnie dziecko od ekranu, zwabi na świeże powietrze i dostarczy mu dużo frajdy z jego użytkowania.

Poniżej kilka prezentów, które chrzestni mogą podarować dziecku na komunię i przyczynić się do zwiększenia ilości endorfin w jego ciele.

prezent na komunie od chrzestnego sportowy
 1. Rolki, rolki, rolki !!! Co tu dużo pisać rolki to jeden z fajniejszych prezentów jakie można dostać 🙂
 2. Elektryczna deskorolka – fajny prezent dla dzieci ciekawych nowych technologii i lubiących ruch.
 3. Rower – to „stary ale jary” pomysł na prezent komunie od chrzestnego. Nic tu się nie zdewaluowało – frajda z jeżdżenia na rowerze jest taka sama dziś jak i przed laty, gdy to my byliśmy dziećmi, a wiek komunijny to dobry moment na przesiadkę na większy rower.
 4. Hulajnoga – super na spacer, dojazd do szkoły, sklepu i dobra zabawa.

Prezent na komunie związany z wiarą

Samodzielnym prezentem z okazji komunii lub jego uzupełnieniem (w zależności od naszych możliwości finansowych) podkreślającym wymiar duchowy tej uroczystości może być np. specjalne wydanie Biblii lub biżuteria z krzyżykiem.

prezent na komunie od chrzestnego
 1. Biblia w formie komiksu – mistrzowsko opowiedziane i zilustrowane wybrane dzieje ze Starego i Nowego Testamentu, pełna temperamentu opowieść wciągnie młodego człowieka z butami w Słowo Boże, odczaruje je i sprawi, że będzie ono bardziej przystępne dla młodzieży wychowanej w kulturze obrazu.
 2. Srebrny krzyżyk – symbol naszej wiary i klasyka gatunku jeśli chodzi o prezenty komunijne.
 3. Złota bransoletka z krzyżykiem idealna na prezent dla dziewczynki – stylowa bransoletka, alternatywa dla tradycyjnego łańcuszka z krzyżykiem.
 4. Biblia – pamiątka I komunii świętej. Wyjątkowe wydanie Pisma Świętego, które w całości przełożył jednoosobowo biskup Kazimierz Romaniuk bezpośrednio z języków oryginalnych z błogosławieństwem św. Jana Pawła II dla rodzin wspólnie czytających słowo Boże.

Gadżety od chrzestnego 🙂

No a teraz coś, co na pewno ucieszy każde komunijne dziecko 🙂

prezent na komunie od chrzestnego gadzety
 1. Tablet HUAWEI MediaPad M5 lite 10 cali – genialne, multimedialne urządzenie, z ekranem o rozdzielczości Full HD i czterema mega głośnikami. Oglądanie na nim filmów to czysta przyjemność. Tablet jet kompatybilny z piórem/rysikiem rozpoznającym 2048 poziomów nacisku, dzięki czemu łatwo przygotujesz na nim własne grafiki. Duża pamięć – 32 GB. Ma wbudowany moduł GPS, więc może służyć jako nawigacja. Z internetem łączy się poprzez Wi-Fi.
 2. Instax Mini 9 FUJIFILM – pstrykasz, drukujesz i trzymasz w ręku jeszcze ciepłe zdjęcie 🙂 Wspaniale sprawdzi się na rodzinnych spotkaniach i imprezach w gronie przyjaciół – na pewno sprawi wszystkim dużo radochy. Może stanie się początkiem przygody z fotografią.
 3. Drukarka do zdjęć HP Sprocket – jeśli dziecko posiada już swoją komórkę i lubi robić nią zdjęcia, to z tej drukarki na pewno się ucieszy. Łączy się ona z telefonem za pomocą Bluetooth, a zdjęcia drukujesz korzystając z odpowiedniej aplikacji. Klikasz i cieszysz się z wydrukowanych przed chwilą zdjęć, które uwiecznią emocje towarzyszące Wam na co dzień oraz podczas uroczystości takich jak pierwsza komunia.
 4. Smartwatch Xiaomi Amazfit Bip – jeśli szukasz super jakości smartwatcha w przystępnej cenie to ten model powinien przykuć twoją uwagę. Posiada funkcje nawigacji GPS, monitorowania naszej aktywności fizycznej, snu, odbiera powiadomienia z telefonu. Kto wie może ten elektroniczny gadżet zachęci dziecko np. do biegania i monitorowania własnych postępów sportowych 🙂

A może jakiś kurs lub obóz?

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się prezenty w formie voucherów z zaproszeniem na różne kursy np. języków obcych, programowania, nauki tańca, tenisa, jazdy konnej i tp.

Mogą to być również bilety do parków rozrywki, aquaparku, parku linowego.

A jeśli kogoś stać na większy wydatek to (oczywiście po konsultacji z rodzicami) można pokusić się o sprezentowanie dziecku obozu sportowego, gdzie będzie mieć szanse złapania bakcyla i nauczenia się np. windsurfingu.

Więcej pomysłów na prezenty na komunię od chrzestnego

[mailerlite_form form_id=1]

Najpopularniejsze produkty

Nie zapomnij o kupieniu prezentu! Ustaw przypomnienie
Zamknij

Ustaw przypomnienie

Wypełnij poniższy formularz, a 7 dni przed wybraną datą wyślemy Ci przypomnienie wraz z listą proponowanych prezentów.