1
Ustaw przypomnienie

Pomysły na prezent dla mamy i taty z okazji narodzin dziecka

Pomysły na prezent dla mamy i taty z okazji narodzin dziecka

Czy jesteśmy rodzicami szczęśliwej pary, czy też jedynie znajomymi, to prezent na narodziny dziecka, zawsze sprawia nam delikatny problem. Nie wiemy bowiem, czy kierować swój podarunek do nowo upieczonych rodziców, czy też ma być on przeznaczony dla samego dziecka. W tym wpisie pokażę państwu, kilka wyjątkowo korzystnych i funkcjonalnych rozwiązań tego problemu.

 

Przytulanka z metkami  to idealne rozwiązanie dla każdego dziecka, a jeśli do tego posiada szereg wystających metek, które dziecko może swobodnie podgryzać i bawić się nimi, to mamy pewność, że prezent ten zostanie z nim bardzo długo i zapewni rodzicom kilka godzin snu więcej. Ważne jest, aby sama przytulanka była zrobiona w odpowiednim kształcie, dobrze kojarzyła się dziecku i była oczywiście wielokolorowa. Im więcej kolorów i faktur, tym bardziej stymulowany jest zmysł wzroku i dotyk dziecka.

Przytulanka została podbarwiona barwnikami spożywczymi, które są bezpieczne dla dzieci, a dodatkowo posiada wszelkie normy oraz certyfikaty w zakresie bezpieczeństwa użytych materiałów i samego zszycia.

Możemy też wybrać inną przytulankę, która jest bardziej uniwersalna. Nie tylko może służyć jako zabawka dla dziecka, która skutecznie będzie stymulować rozwój zmysłów wzroku oraz w zakresie ruchowym, ale kiedy dziecko zaśnie, może być wykorzystana jako wygodny i znany dziecku kocyk. Dziecko bowiem lubi czuć się komfortowo w swoim najbliższym otoczeniu, a ulubiona zabawka jest tutaj gwarantem, że tak właśnie będzie.

 

Kolejnym wyborem jest czarno – biała książeczka. Wydana przez polskiego wydawcę ma na celu kształtowanie i stymulowanie wzroku najmłodszych dzieci. Musimy bowiem pamiętać, że nienarodzone dziecko przebywa nieustannie w ciemnym otoczeniu. Dopiero po narodzinach dostrzega światło, a jego wzrok jest na początku niedostosowany do sytuacji. Widzi rzeczy nieostre, rozmazane i dwuwymiarowe.

Nie rozróżnia też kolorów. Książka ta idealnie nadaję się do stymulowania wzroku noworodka. Proste, duże i wyraźne kontury, pozwolą zaktywizować te obszary mózgu, które odpowiadają za prawidłowe widzenie, a sama książka posłużyć nam może do swoistej zabawy i kontaktu z dzieckiem.

 

Najpopularniejsze produkty

Nie zapomnij o kupieniu prezentu! Ustaw przypomnienie
Obserwuj na Instagramie
Zamknij

Ustaw przypomnienie

Wypełnij poniższy formularz, a 7 dni przed wybraną datą wyślemy Ci przypomnienie wraz z listą proponowanych prezentów.